5. kapitola

10. června 2017 v 9:30 | Terka |  Vampýrská akademii- Rose a Dimitrij na vždycky
,,Rose ahoj tebe jsem tu nečekala, myslela jsem že budeš s Dimitrijem." ,,Můžu dál nebo tu máš Christiana ?" Vždycky tu má Christiana tak teď jsem si přála aby tu nebyl. ,,Před chvílí odešel, pojď dál. Chceš si pokecat?" Chtěla jsem se zeptat Lissy proč když jsme to dělali, jsem byla tak vyčerpaná. ,,Liss je to taková divná otázka. Víš jak jsem ti včera před tou večeří řekla, že jsem se s Dimitrijem trochu zasekla na tom mým oblíbeným místě." ,,Jo vím, asi mi ani nemusíš říkat co se tam stalo, je to na tobě vidět." ,,Dobře přiznávám, dělali jsme to a já jsem teď nějaká vyčerpaná, dneska už je to lepší, ale včera to byla hrůza. Nevěděla jsem že když to budeme dělat, mi to sebere tolik energie." ,,To je zvláštní, radši se na tebe podívám. Pokud souhlasíš?" Lissa se zaměřuje na Éter, což ji umožňuje léčit. ,,Jo prosím, nechci být dneska takhle unavená, dnešní ples si chci užít." Lissa k mé hlavě dala ruku a nechala proudit magii. Po chvíli dala ruku pryč a dívala se na mě. ,,Tak co?" Nevěděla jsem co mi je a připadalo mi že to neví ani Liss. ,,Nic se nestalo ucítila jsem nějakou další magii, ale nic se nestalo. Třeba to je jenom fakt únava. Jdi si ještě odpočinout než začne ples a večer se na tebe ještě jednou podívám." ,,Děkuji Liss, nevím co bych si bez tebe počala." Objali se a já odešla do pokoje, odpočinout si.
Dimitrij nebyl v pokoji, to bylo lepší alespoň mu nemusím vysvětlovat proč teď jdu spát. Nařídila jsem si budíka na 4. Ples začínal v 6, tak mám čas. Zalehla jsem do postele a nechala se unášet sny.

Dimitrijův pohled:
Šel jsem se projít, nevěděl jsem co dělat když Rose šla za Lissou. Když jsem přišel zpátky do pokoje, všiml jsem si že Rose spí. Nevěděl jsem proč, možná po tom včerejšku je fakt utahaná. Máme ještě čas, tak jí nechám ještě spát. Sedl jsem si na gauč a vzal jsem si moji nejoblíbenější westernovou knížku. Moc času na čtení jsem neměl, když jsem většinu času dělal strážce Christianovi a volný čas trávil s Rose. Ne že by mi to vadilo, moji Rózu miluji víc než nějakou knížku. Z ložnice jsem uslyšel budík, zvedl jsem se a odešel do ložnice. Rose se pomalu začala probouzet. ,,Ahoj, jak ti je ?" ,, Jde to, ale pořád jsem unavená." Vůbec nevím co by to mohlo být s mojí Rose. Od včerejška je celá slabá a unavená. I její matka to poznala, ale Rose ji o našem románku v zahradě neřekla. Sedl jsem si k ní a objal jí. ,,Všechno bude dobrý, pár dní si poležíš a pak ti bude fajn."

Rose pohled:
Když Dimitrij řekl že si pár dní poležím už jsem na něj chtěla vystartovat, že nebudu ležet. Mám svojí práci jako strážkyně Lissy. ,,Tak to prr, já se válet nebudu, jsem strážkyně a ne nějaká spící pana." ,,Rose jsi slabá, unavená takhle tě nechci vidět. Chci aby jsi byla čilá a plná života. Jestli jde o tvoje zdraví, tak se budeš šetřit." Viděla jsem že má o mě Dimitrij strach. Nedivím se mu, kdyby od takhle byl taky unavený a slabý byla bych taky strachy bez sebe. ,,Ale na ten ples můžu? To mi zakázat nemůžeš!" Vyjekla jsem na něj. Asi to bylo trochu moc. ,,Promiň nechtěla jsem řvát, mrzí mě to." Omluvila jsem se. ,,V pořádku Rose, nezlobím se. Řekl bych ti že máš zůstat doma, ale jelikož vím jak moc tam chceš a jak moc se tam těšíš. Tak tam půjdeme, ale budu tě mít celou dobu pod dozorem." Byla jsem tak strašně ráda, ale věděla jsem že se tam budu muset šetřit. ,, Děkuji moc, tak se jdeme oblíkat?"
Když jsem se ukázala Dimitrijovi s timi novými šaty, nemohl ze mě spustit oči. Musím uznat, vážně mi to seklo. ,,Vypadáš krásně." Krásná lichotka od Dimitrije. ,,Na tebe se nevyrovnám, všichni mi tě budou závidět." Pronesla jsem a políbila ho. Poté jsme vyrazili na ples. Tam jsme se měli potkat s Lissou a Christianem a dokonce tam má dorazit i moje slavná matka, Janine Hathawayová. ,,Liss strašně ti to sluší." ,,Tobě taky Rose, moc dobře jsme vybrali ty šaty. Jak ti je ?" Lissa mi slíbila že mě po večírku prohlédne. ,,Jo je mi líp ale už zase přichází ta únava, vůbec nevím čím to je. Vyspala jsem se jak jsi mi řekla, ale moc to nepomohlo." Viděla jsem že Lissa nad něčím přemýšlí. ,,Možná vím proč jsi takhle utahaná, ale moc to nesedí. Uvidím až tě po plesu prohlédnu." ,,Co mi je Liss ? Prosím." ,,Rose nevím to jistě a nechci ti dělat naděje. Ale můžu ti říct že nic hrozného ti nehrozí, pokud se jedná o to co si myslím."
Bála jsem se co se mnou je, ale teď to řešit nebudu. Jdu si užívat. Přišel ke mně Dimitrij a natáhl ke mně ruku. ,,Smím prosit?" Čekal že ho odmítnu, protože ví že neumím tancovat, tak ho moje odpověď trochu zarazila. ,,Moc ráda, ale víš že to neumím."


Za všechny názory budu moc ráda <3<3
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jackie Jackie | 10. června 2017 v 18:26 | Reagovat

To som zvedavá ako Rose zareaguje na Lissinu teóriu :-) Teším sa, že budeš pridávať každý deň - príjemné rozptýlenie pri tom čo nám robia v škole :-/ :-)

2 petra petra | 10. června 2017 v 21:43 | Reagovat

Celkom zaujímavá poviedka! :)

3 vampireacademytess vampireacademytess | Web | 11. června 2017 v 18:40 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že se líbí a těš se, protože bude velmi hodně zvratů v tom příběh :D bohužel i velmi smutných :(

[2]: Děkuji moc <3 <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama